Cviky na zväčšenie a skrášlenie poprsia, ktoré zvládnete aj doma !

Niektoré ženy dostanú pekné objemy od matky prírody zadarmo. Tie ostatné si lámu hlavu, ako si pomôcť vyzerať viac žensky. Nie je priestor horekovať nad nespravodlivosťou, ale pustiť sa do akcie. To nemusí znamenať iba nájsť voľný termín na oddelení estetickej chirurgie. Pár „zlepšovákov“ do posilňovne aj na doma výrazne zlepší váš vizuálny prejav.

Veľkosť je relatívna

Myslieť si, že z jednotiek či dvojok cvičením nariasite hrudník na masívne štvorky, by sa podobalo zavádzajúcim rečiam „šmejdov“. Takto to jednoducho nefunguje. Niekoľko čísel nahor len cvičením nedosiahnete. Aplikácia vhodných cvikov však prsia dokáže zdvihnúť.

Ochráni ich pred negatívami zemskej príťažlivosti. Vyformuje ich tak, že aj bez podprsenky budú vyzerať pekne a plno. Prsné svaly sa vedia zväčšiť niekoľkonásobne a spolu s pevnejším hrudníkom budú vyzerať väčšie a hlavne nafúknutejšie a krajšie.

Klasické kliky

Sú osvedčeným receptom pre všetky ženy, ktoré chcú spevniť svoje poprsie. Je dôležité ich robiť tradičným spôsobom. Pozícia začína s dlaňami na úrovni ramien ako pri planku a následne klesáte k zemi a znovu sa dvíhate. Ale pozor, dôležité je držať lakte pri tele. Vtedy zacítite najväčšiu kontrakciu tricepsov a prsných svalov, ktoré začnú pracovať na tom, aby vaše prsia vyzerali sviežejšie.

Kliky o stenu

Postavíte sa oproti stene,  prekážke, prípadne to môže byť aj stolík, alebo lavička vo fitnes centre. Začnete klikovať, ale v tomto prípade už môžete mať lakte na úrovni ramien a dlane nie pod ramenami ale širšie. Precvičíte prsné svaly z iného uhla.

Bradlá

Je to jeden z najobľúbenejších cvikov, ktorý robia v posilňovni muži preto, aby mali prsné svaly svetovej kvality. Ide o cvičenie s vlastnou váhou, preto je pre telo najprirodzenejšie. Princípom je pevne uchopiť bradlá na úrovni ramien a pomaly sa zviesť smerom nadol s nohami ohnutými v kolenách a prekríženými v členkov. Snažte sa držať lakte čo najbližšie k telu. V mnohých posilňovniach sú bradlá doplnené plošinou, ktorá vám pomôže so zdvihom, čím necítite celú váhu svojho tela. Dá sa povedať, že bez tohto cviku neexistujú pekné prsia. Ani tie mužské ani ženské.

Plank +

Klasický plank už sám o sebe podporuje formovane poprsia. Ešte viac umocníte jeho moc, ak budete dvíhať na striedačku jednu ruku až za hlavu. Nepovolíte telo, ani neohnete ruku. Snažte sa ju zdvihnúť čo najvyššie, pocítite napätie presne tam, kde chcete.

Luk

Ľahnete si na chrbát. Dlane si dáte k hlave, s prstami nasmerovanými k nohým. Potom už len dvíhate zadok a pomaly aj hrudník, kým sa neprehnete ako luh. Samotným pérovaním budete cítiť, ako pracuje vaše poprsie. Mimochodom tento cvik spolu s prsiami pomôže aj vašim stehnám a zadku.

Pozor na prílišné pretrénovanie

Ani s cvikmi na prsia to netreba preháňať. Stačí sa im venovať trikrát do týždňa. Dôvod nájdete na každej súťaži fitnesiek a najmä kulturistiek. Prsia tvoria prsná žľaza, tuk a sval je len jedna zo súčastí. Ak svoje telo zbavíte tuku, vaše prsia sa ešte viac zmenšia. To je dôvod, prečo ženy, ktoré to začali myslieť vážne s posilňovaním, obvykle stavia na prsia umelé.

Cieľavedomým vykonávaním správnych cvikov, bez posadnutosti redukciou tuku, sa však môžete prepracovať k pekným, väčším a hlavne pevnejším prsiam. Silnejšie svaly totiž udržia prsia v atraktívnej pozícii a nebudete na ich zvýraznenie potrebovať ani push – up podprsenky.

Zdroj: diva.aktuality.sk