Je deväť typov ženského poprsia: Nájdete sa medzi nimi?

Na Zemi žijú milióny žien s rôznymi postavami, výškou, farbou vlasov… aj prsiami mnohých tvarov a veľkostí. Zaujímavé je, že pri takom množstve žien je len deväť typov pŕs. Ktoré sú to?

Väčšina žien neustále rieši svoje prsia. Buď sú príliš malé alebo veľké, ovísajú alebo sú nesúmerné. Je len málo žien, ktoré sú so svojím poprsím spokojné. Aj preto sa veľakrát spoliehame na kúpu vhodnej podprsenky, ktorá ich urobí krajšími a nás zase spokojnejšími. Istá firma, ktorá sa zaoberá výrobou spodnej bielizne si dala tú námahu a oslovila tisíce žien. Výsledkom je tabuľka typov pŕs nie podľa veľkosti, ale ich tvaru. Kým donedávna existovalo len 7 typov pŕs, spomínaná firma ich doplnila o nové dva! Prečo? Aby ste si v obchode ľahšie kúpili podprsenku šitú práve pre vás a nielen sa pozerali na tabuľkové veľkosti.

Atletické a Uvoľnené

atleticke-a-uvolnene

zdroj:thirdlove.com

Atletické

Vaše prsia sú širšie a svalnatejšie, takže tvrdšie na dotyk. Ideálna podprsenka je kvalitná push up-ka, ktorá ich pekne zväčší.

Uvoľnené

Hlavným znakom sú bradavky, ktoré smerujú nadol. Tkanivo pŕs je veľmi mäkké na dotyk. Aj v tomto prípade je pre vás ideálna push up podprsenka, ktorá ich pekne nadvihne a dodá vám sebavedomie.

Okrúhle a Z východu na západ

okruhle-a-z-vychodu-na-zapad

zdroj:thirdlove.com

Okrúhle

Vaše prsia sú rovnomerne plné na vrchu ja na spodku a považujú sa za tie naj! Nemusíte mať žiadnu špeciálnu podprsenku, keďže ich tvar je dokonalý.

Z východu na západ

Zväčša ide o menšie prsia, ktoré sa vytáčajú von od hrudníka rovnako tak smerujú aj vaše bradavky. Ideálne pre vás sú podprsenky tričkového typu, ktoré ich pekne zomknú.

Štíhle a Do strán

stihle-a-do-stran

zdroj:thirdlove.com

Štíhle

Tieto prsia sú menšie hore ako na spodku, tiež sú dlhšie ako širšie. Hodí sa vám plunge podprsenka s vypchávkami, ktorá im dodá aj objem.

Do strán

Sú o niečo väčšie, no bradavky tiež smerujú jemne von z hrudníka. Taktiež majú väčšiu medzeru medzi prsiami. Ideálne pre vás sú podprsenky plunge, ktoré ich pekne vtiahnu. Ak by ste mali problém s tým, že sa vám budú po bokoch vylievať z podprsenky, kúpte si o číslo väčší košík.

Tvar zvonu, Asymetrické a V tvare slzy

z-vonku-asimetricke-a-v-tvare-slzy

Tvar zvonu

Zväčša sú užšie hore ako dole a ich nositeľky majú väčšie prsia. Mali by ste si kupovať podprsenky, ktoré ich spevnia aj udržia ich tvar, aby sa nerozlievali.

Asymetrické

Takmer žiadna žena nemá úplne rovnaké prsia. Ak je však rozdiel medzi nimi veľmi veľký, stavte na podprsenku s vypchávkami, vďaka ktorým docieliť súmernosť.

Tvar slzy

Vaše prsia sú okrúhle, na vrchu o niečo užšia ako na spodku. Tento typ poprsia patrí tiež medzi tie naj, keďže vám dobre padne akákoľvek podprsenka a s jej výberom nemáte starosti.

Našli ste sa medzi nimi?

zdroj: prezenu.noviny.sk