Dokonalé prsia do plaviek? Pomôžu vám k nim aj tieto cviky!

V lete je zrazu všetko vidno. Nohy, bruško i dekolt jednoducho nezostávajú bez povšimnutia. Ak chcete vyzerať tam hore lepšie ako kedykoľvek predtým, oplatí sa vám vedieť, čo na vaše prsia skutočne funguje!

Niektoré ženy sú so svojím dekoltom spokojné, iné menej. Aby ste však pri vode vyzerali skutočne očarujúco, musíte sa v prvom rade cítiť sebavedomo a veriť si.

Nik nie je dokonalý, na každom z nás je niečo pekné a jedinečné. Ak sú vašou slabinou prsia, spravte z nich vašu devízu! Stačí osvojiť si pár jednoduchých cvikov…

Kliky

Tento cvik je jednotkou, čo sa týka formovania prsných svalov. Robte niekoľko sérií po 10 opakovaní a čoskoro uvidíte výsledok. Ak vám kliky príliš nevoňajú, vyskúšajte ľahší spôsob.

Kľaknite si na kolená, bruško majte stále pevné, rovnako aj ruky, ktoré na podložke rozpažte približne meter od seba. So zafixovaným telom klesajte smerom nadol a s výdychom do pôvodnej polohy.

Zhyby

Ak doma nemáte tyč, na ktorú by ste mohli vyliezť, skúste tento cvik vo fitku alebo vonku na detskom ihrisku. Pri zhyboch trénujete nielen prsia, ale aj svaly rúk.

Zdvíhate vlastnú váhu. S nádychom idete smerom hore, pritlačte hrudník k tyči a pomaly sa vráťte nadol. Je to náročnejší cvik, preto sa určite nepresilujte a urobte toľko zhybov, koľko vám vaše telo a fyzická kondícia dovolí.

Práca paží

Ide o cvik, ktorý ľahko zvládnete aj doma. Stačia vám k nemu činky alebo fľaše s vodou. Ľahnite si na podložku, vezmite do rúk pripravené závažie.

Ruky vystrite pred seba a následne s výdychom rozpažte. Neponáhľajte sa! Pri tomto cvičení platí pomaly ďalej zájdeš. Opakujte 10-krát, pokojne aj 4 série.

Stláčanie lopty

Prsia sa vám za tento cvik poďakujú! Vezmite si loptu alebo vankúš a pohodlne sa usaďte. S loptou v rukách zdvihnite lakte do rovnakej polohy, vodorovne s podlahou a približne do úrovne pŕs.

Loptu alebo vankúš pevne stláčajte, chvíľku podržte a s nádychom stisk uvoľnite. Urobte 10 opakovaní, pokojne aj osvedčené 4 série.

Prsný strečing

Po námahe sa oplatí svaly uvoľniť, aby vás neskôr neboleli, netŕpli a netrápila vás svalovica. Oprite sa bokom o stenu a s jednou rukou sa k nej akoby odtláčajte a pritláčajte. Budete cítiť, ako sa svaly naťahujú.

Skúsiť môžte aj ďalší z naťahovacích cvikov. Ruky si spojte za chrbtom, pevne ich držte a zdvíhate hore, pokým vám to paže dovolia. Chvíľku vydržte a znova s nimi klesnite dolu. Opakujte 10-krát.

Zdroj: diva.aktuality.sk
Foto: istockphoto.com