Fakty, ktoré ste o ženských prsiach zaručene nevedeli!

Mužov pohľad na ne fascinuje. Ženské prsia sú silnou erotogénnou zónou a nielen to. Vedeli ste o nich, že…

Malé či veľké, prirodzené či mierne vylepšené. Ženské prsia boli, sú a budú pre pohľady mužov vždy lákavé. A ženy o tom samozrejme vedia a bez ostychu svoju pýchu vystavujú. Vedeli ste však o ženských prsiach toto? Niektoré fakty vás zaručenie prekvapia.

8 faktov, ktoré vás prekvapia…

Muži, ktorí sa pozerajú na ženské prsia aspoň pár minút denne sa vlastne starajú o svoje zdravie. Pri zvýšenom tepe, ktorý sa dostaví pri vzrušení, dochádza k lepšej cirkulácii krvi a posilneniu srdca.

Ak sa vzruší žena, objem pŕs sa môže zväčšiť až o 25%. Rovnako prsia menia svoju veľkosť v priebehu cyklu. V strede cyklu, kedy sa zvýši hladina estrogénu sú väčšie.

Každá žena má jedno prso väčšie ako druhé. S veľkou pravdepodobnosťou je to u žien ľavé prso. Šokujúce je, že rovnako sú na tom páni so semenníkmi.

Každá žena má iné bradavky. Aby ste ich vedeli rozpoznať, zapamätajte si, že existujú bradavky inverzné, zdúrené, ploché, normálne.

Existuje tzv. bradavkový orgazmus, ku ktorému dochádza vtedy, keď bradavky pri vzrušení stuhnú a vystúpia.

Materské mlieko má na dieťa rovnaký účinok ako konope. Vyvolá pocit nasýtenia, únavy a stopercentnej spokojnosti. Aj to je dôvod, prečo dieťa po nadojčení zaspí.

Ženské prsia si ako jediné udržiavajú svoj tvar. U ostatných cicavcov sa prsia po skončení dojčenia stiahnu späť a sú neviditeľné.

Ich tvar sa časom mení a nemôže za to len pribúdajúci vek a gravitácia. Na stratu pevnosti poprosia pôsobia mliečne žľazy, kolagén a tuk. Práve tuk, ktorý je ťažký má na svedomí ovísanie pŕs.

Zdroj: glanc.sk