Každodenné chyby, ktoré spôsobujú, že vaše prsia nie sú pevné. Pozor na ne!

Aj vy už len smutne spomínate na pevné prsia, aké ste mali kedysi? Gravitácia, stenčovanie pokožky, dojčenie a niektoré každodenné zlozvyky robia svoje.

Popredný plastický chirurg Dr Dirk Kremer povedal pre magazín Glamour, že mnohé zvyky, ktoré vôbec nepovažujete za rizikové faktory, sa podpisujú pod tým, že poprsie stráca pevnosť a tvar. Niektoré vás naozaj prekvapia. Tak, koľkých chýb sa dopúšťate vy?

Spanie na bruchu

Ak ste zvyknuté spávať na bruchu, nie je to pre prsia tá najlepšia poloha. Celé hodiny ich totiž pritláčate o matrac. Spanie na boku sa tiež neodporúča, lebo sa vám naťahuje väzivo smerom do jednej strany. Najideálnejšia poloha pre pekný dekolt je na chrbte.

Intenzívny pohyb

Niektorí experti tvrdia, že ak pričasto opakujete jeden typ pohybu – napríklad beh, pri ktorom sa prsia pohybujú hore a dole, narúša to prsný kolagén a prsia sa viac „vyťahajú“. Ideálne je striedanie intenzívnejšieho cvičenia s pomalším – plávaním či jogou.

Podprsenka po celý čas

Nosíte podprsenku od rána do večera a veríte, že poskytuje vášmu poprsiu potrebnú oporu? Práve naopak. Francúzski vedci dokázali, že permanentná opora oslabí hrudné svaly a tým prsia poklesnú. Ideálne je striedať čas nosenia podprsenky s časom, kedy prsiam doprajete voľnosť.

Opaľovanie

UV lúče ničia kolagén aj pokožku, preto doprajte svojim prsiam poriadnu vrstvu opaľovacieho prípravku.

Nárazové diéty

Vždy, keď veľmi schudnete a následne zase priberiete, prsné tkanivo ochabuje. Preto pozor na prísne diéty a jojo efekt.

Fajčenie

Aj keď je to len pár cigariet, každé fajčenie znižuje zásobovanie pokožky krvou, čo ju oslabuje a pridáva jej roky.

 

Zdroj: https://casprezeny.azet.sk