Mať pekné a zdravé prsia nie je zlé!

Každá žena, bez ohľadu na vek by mala venovať pozornosť svojmu telu a zvlášť zdraviu svojho poprsia. Veď ktorá žena by nechcela mať krásne, plné a zdravé prsia? Poprsie sa mení celý život a na zmenu tvaru a pevnosti pŕs môže pôsobiť aktuálna váha, dojčenie či tehotenstvo. Tehotenstvo a dojčenie u väčšiny žien zanechá na ich prsiach väčšie, či menšie stopy. Prvých pár týždňov po pôrode sa prsia začnú napĺňať materským mliekom, čo môže spôsobovať bolesti. Po ukončení dojčenia sa prsia väčšinou postupne vracajú do  pôvodného tvaru, no tu prichádza moment, kedy im treba pomôcť!

Nesiahajte hneď po plastike!

Veľa žien siaha po plastických operáciách, no nie vždy je to bezpečné. Pevnejšie a zdravšie prsia je možné docieliť aj iným spôsobom. Vhodné je siahnuť po variante ako sú krémy na spevnenie poprsia, či výživové doplnky. Výživový doplnok Super PRSIA + štíhla línia je v týchto prípadoch priam ideálnou voľbou, nakoľko je vyrobený iba z extraktov bylín obsahujúcich fytoestrogény, ktoré prispievajú ku zdraviu a aj pevnosti vášho poprsia. Zároveň je dobré obohatiť stravu o vhodné produkty, ktoré podporujú rast a zdravie poprsia ako sú ovocie, strukoviny, mliečne výrobky..

V neposlednom rade je dôležité správne držanie tela. Kráčajte a sedávajte vzpriamene! Vedeli ste, že poloha pri spánku môže ovplyvniť tvar a pevnosť pŕs? Najvhodnejšia poloha na spánok je na chrbte.

Zapojte do svojho kolobehu aj cvičenie

Na spevnenie poprsia vám pomôže aj pár minút jednoduchých cvikov. Pre efektívnosť je však dôležité cvičiť pravidelne a správne. Je mnoho cvikov, ktoré sú určené na spevnenie pŕs, ale najúčinnejšie sú tieto dva jednoduché cviky:

  • Spojte dlane pred hrudníkom a zatlačte ich silno proti sebe, počítajte do 10 a uvoľnite.
  • Kliky patria medzi najznámejšie, no u začiatočníkov nie obľúbené cvičenie. Pri pravidelnom cvičení si na ne rýchlo zvyknete.

Autor: Ivana