Ako sa správne starať o svoje prsia?

Prsia boli od nepamäti symbol sexuálnej príťažlivosti, dôležitá erotogénna zóna, ikona materstva i výnosný obchod plastických chirurgov. To všetko predstavujú ženské prsia. Ale či už sú malé, veľké, pevné alebo ovisnuté, je s nimi spojený i celý rad ochorení.

Ak sa prejavia na prsiach nezvyklé zmeny, nie je na mieste brať ich na ľahkú váhu. My však poznáme nielen čierne dni pre naše prsníky, ale aj čas, kedy sú naše prsia priam výstavné kusy.

Najhoršie dni pre prsia

Jedným z nich je, keď si nahmatáme hrčku, ktorá je proti koži nepohyblivá a mierne ju zaťahuje. Čierny scenár píšeme aj vtedy, ak krvácame alebo máme podivný výtok z bradavky, červený fľaky na koži s pórmi ako na pomaranči alebo iný, krvácajúci krehký ekzém na hrudi. To bývajú najčastejšie známky zhubného nádoru v prsiach. Zvlášť, ak sú len jednostranné. Menej častým príznakom je náhle vtiahnutie bradavky.

Zatiahnutá pokožka

To, či sa koža zaťahuje a deformuje nám prsia, zistíte jednoducho. Postavte sa pred zrkadlo tak, aby ste na prsia videli a zdvihnite ruky nahor. Postupným vyťahovaním sa prípadné stiahnutie prehlbuje. Nádor tiež väčšinou bolí, ale ak máte začervenaný prsník a veľkú bolesť pritom nepociťujete, i vtedy hrozí zápalový karcinóm.

Výtok z bradavky

Na pohľad nie práve ideálny stav. Sprevádza ho rad zdravotných problémov. Môže byť rôzny, od bieleho či zeleného po krvavý až hnedý alebo čierny. Ak máte výtok, otlačte ho na bielu vreckovku alebo akýkoľvek biely podklad, aby ste mohli zistiť, aké sfarbenie má. Len takto objavíte i nebezpečnú krvavú prímes.

Každá žena chce mať dekolt ako výstavný kus. Mnohým nestačí povedať, že aj malé prsia sú pekné. Potvrdzuje to stále vyšší počet zákrokov na klinikách plastickej chirurgie.

Každý deň krajšie prsia

Pre tie ženy, ktoré sa obávajú silikónov, máme niekoľko rád, ako si potenciálne pomôcť. Konečne môžu vaše prsia vyzerať skvelo každý deň, keď si to budete želať a „potrebovať“.

1. Užívajte Super PRSIA + štíhla línia – produkt overený a obľúbený mnohými zákazníčkami, vás prekvapí svojimi účinkami nielen na spevnenie a zväčšenie vášho poprsia, ale potešia vás aj jeho ďalšie účinky na ženské telo.

2. Správna zelenina taktiež prispeje k veľkosti vášho poprsia

Pozbierali sme za vás tipy, s ktorými sa ženy zverili na internete. Údajne na rast prsníkov pomáha zelenina, a to konkrétne kapusta alebo kel. K najspomínanejším patrili aj bôby ako je sója, ktorá obsahuje fytoestrogény, ktoré sa do nej pridávajú a ovplyvňujú rast aj samotných prsníkov.

3. Pite čaje so ženskými hormónmi

Ide o výživu, bez chémie a nebezpečných umelých látok. Ak nechcete jesť sóju, môžete to vyskúšať s čajmi. Existujú a sú voľne predajné špeciálne čaje na ženské problémy, ktoré sa odporúčajú piť aj pri prechode. Sú dobré na pleť a obsahujú aj ženské pohlavné hormóny. Opäť, všetko je prírodného charakteru. Čaj by nemal žene škodiť, tobôž ešte ublížiť.

Dôležité je si tip otestovať. Všetko ale s mierou. Netreba hneď čakať zázraky. Určite sa vám nezväčší obvod pŕs za mesiac o desať centimetrov. Možno sa vám prsníky len postavia, nebudú spadnuté. Pokiaľ majú čaje vplyv na pleť, rozhodne aj na pokožku celého tela, ktorá môže dostať lepšiu elasticitu. Vyskúšajte teda aj čajovú kúru.

4. Prestaňte chudnúť

Niektoré ženy zvyknú hovoriť, že sa im prsia zväčšili, keď pribrali. Áno, dá sa to. Ide o rozdelenie tuku v tele. Môže sa stať, že sa vám v prsníkoch zhromaždí viac tuku, keď budete mať nadváhu. Ale stojí vám to za to?

Sú aj možnosti, že sa tuk do pŕs vôbec nedostane. Viete si potom predstaviť ten nepomer, veľké pozadie a malé popredie? Genetika funguje. Skúste sa teda pred touto tukovou terapiou pozrieť na svoju mamu či babku, ako majú rozložený tuk po tele oni.

5. Mäsom k väčšiemu objemu

Ďalším výživovým tipom je mäso. Existuje vraj šanca, že vám z červeného mäsa narastie objem. Ešte lepší je ale kozí syr a všetky produkty na mliečnej báze. Hovoríme o výžive, ktorá by nemala byť nijako kontaminovaná, jeme a pijeme ju skoro každý deň. Ak sme spomínali potraviny, ktoré nie sú vo vašom jedálničku časté, vyskúšajte ich, či spôsobia nejakú zmenu na vašej hrudi.

6. Rasca zjemní pokožku na prsiach

Má špecifickú vôňu, aj chuť. Pridávame ju do pečiva, zemiakov a do jedla, ktoré si vyžaduje viac korenia. Rasca je výborná nielen chuťovo, ale aj zdravotne. Dojčiacim mamičkám pomáha podporovať tvorbu mlieka. Potiera sa ňou aj pokožka prsníkov, pokiaľ je podráždená.

Zdroj: zena.atlas.sk